Svoboda ve venkovním prostoru

Kdo chce svou terasu používat neomezeně za každého počasí a chtěl by na ní i v zimě nechat zahradní nábytek a gril, pro toho je skleněné zastřešení terasy tou správnou volbou. Proč je tomu tak? A na co je třeba si u skleněného zastřešení si dát pozor?

Ať již částečné nebo kompletní zastřešení terasy, skleněné zastřešení je k dispozici v různých provedeních s následnou montáží.  Ušlechtilý hliník s integrovaným zasklením, v přirozeně působící kombinaci dřeva a skla nebo jako řešení s ocelovými prvky. Výrobci jako STOBAG doporučují majitelům nemovitostí vysoce kvalitní komponenty z hliníku ošetřeného práškovým lakováním s integrovaným bezpečnostním sklem a volitelnou jednotkou zastínění z vysoce kvalitních high-tech textilních vláken. Tyto komponenty poskytují efektivní ochranu proti nepříznivým vlivům počasí i vizuální ochranu, vysokou stabilitu a dlouhou životnost s nízkou náročností na údržbu v porovnání s dřevěným provedením. Zároveň mají oceňovaný design, který přesvědčí každého architekta.

Zastřešení terasy nabízí více než jen stín

Jako majitel nemovitosti určitě často litujete, že si na terase nemůžete posedět i v zimě a většinou ani v aprílovém počasí na jaře a že naopak v létě je na terase příliš horko.  To lze snadno vyřešit skleněnou střechou, která poskytuje řadu výhod.

Prosklené zastřešení terasy

  • představuje rozšíření obývacího prostoru, zaplavené světlem zvenku.
  • nabízí celoroční ochranu a komfort
  • nabízí ochranu proti větru, dešti a sněhu, tudíž vysokou kvalitu bydlení s minimálními požadavky na renovaci.
  • umožňuje vizuální ochranu pomocí integrovaných modulů, jako jsou například vertikální markýzy.
  • poskytuje příjemný stín díky textilnímu zastínění, které si k ní můžete vybrat

Pro skvělý životní styl a pohodu! Jen pomyslete na ty skvělé večírky, které si zde budete moci bez problémů naplánovat. I na osvětlení jsme mysleli - k dispozici je integrované LED osvětlení . Při nákupu se však ujistěte, že je osvětlení stmívatelné. Potom si můžete své venkovní posezení opravdu dobře přizpůsobit podle svých potřeb.

Skleněná střecha nad terasou a posezením - důležitá je modulární konstrukce

Existuje zlaté pravidlo, které musíte při zastřešení terasy brát v potaz: Skleněná střecha musí být flexibilní a modulárně instalovatelná, aby se mohla přizpůsobit vašim potřebám. To znamená, že by měla být opatřena postranními montážními prvky na sklo, čímž případně ochráníte posezení proti větru, dešti a průvanu. K dispozici jsou také nástavce, díky kterým jde střecha terasy kompletně uzavřít. Potom vznikne takzvaná zimní zahrada. Zpravidla lze postranní části otevřít. Aby bylo možno posezení dokonale přizpůsobit vašim potřebám, doporučuje STOBAG vícestupňovou konstrukci s postranním zasklením a jednotkami zastínění. Při rozhodování o skleněné střeše tedy určitě nezapomeňte na to, aby bylo následně možné zabudovat i postranní zasklení.

Ochrana proti slunci na terase

Postranní zasklení slouží proti větru, dešti a průvanu a obdobně nás chrání markýza proti horku. Ať je posezení směrováno na sever, jih nebo západ - vždy je třeba tomuto zaměření přizpůsobit způsob využití zastřešení terasy, které nám poskytne  stín. Nejjednodušeji, ale i nejúčinněji se dá skleněná střecha ochránit textilní markýzou. Markýzy jsou optimálně přizpůsobeny tvaru, funkci a provedení skleněné střechy. Jsou možné i větší rozměry. STOBAG nabízí širokou řadu materiálů na markýzy, aby vždy vypadaly perfektně a podle vašich představ. Jednobarevné, pruhované, v decentních i výrazných odstínech - máme pro vás ta nejrozmanitější řešení, která si lze vybrat tak, aby se hodila k zařízení vaší terasy i ke vzhledu skleněné střechy. Kvalitní plátna na markýzy poskytují ochranu proti UV záření a odpuzují teplo. Samozřejmě existují i markýzy pro postranní prosklení - ideální i jako vizuální ochrana a ochrana proti oslnění. Další velkou výhodou postranních markýz je, že kumulují denní teplo a večer je pak terasa hezky vyhřátá. Tak vydrží pod skleněnou střechou příjemné teplo po delší dobu.

Dokonalé pohodlí: Automatizace a ovládání pro markýzy na skleněná zastřešení

Vyvstává zde otázka, jaké ovládání pro markýzy v terasovém střešním systému zvolit. Manuální? Elektrické? Nebo budou dobrou volbou sluneční senzory? Chcete pomocí zastínění ochránit před slunečním zářením i vnitřní prostory? Potom vám doporučujeme sluneční senzor, díky němuž udržíte obývací prostory v chladu. Pokud se má markýza používat pouze občas,  potom bude stačit manuální vysouvání, resp. aktivace přes ovládací jednotku, jako je chytrý telefon nebo dálkové ovládání.

Na co si dát při koupi zastřešení terasy pozor?

Kupte si skleněné zastřešení u odborného prodejce. Poradí vám a přizpůsobí se vašim konkrétním přáním. Protože téměř pro každý požadavek tu máme nějaké řešení. Specializovaní prodejci STOBAG  například zanalyzují situaci u vás na místě, vyhodnotí, jaké by skleněné zastřešení mělo být, a posléze vám zařídí případnou výrobu na míru. Specializovaný prodejce vám poradí i ohledně sněhové zátěže, což je bezpečnostní faktor, který není radno podceňovat, a týká se všech, kteří se pod střechou budou zdržovat. Problémem je, že správné posouzení limitů sněhové zátěže není vůbec jednoduché, protože je mnoho výrobců uvádí jen pro vlastní konstrukci rámu. To znamená, že sněhové zatížení skla musí být vypočteno samostatně statikem, což je další nákladový faktor, který je třeba vzít při nákupu v úvahu. STOBAG se zde ale orientuje na zákazníka a zvolil jiný způsob řešení: Uvedené hodnoty zatížení sněhem se vždy týkají kompletní skleněné střechy, tedy konstrukce i skla.

Odborný prodejce si většinou ví rady i co se týče stavebního povolení. V závislosti na stavebních předpisech budete potřebovat na skleněnou střechu nad terasou povolení, protože tak stavbou změníte vzhled vaší budovy. Právně závazná prohlášení vám vždy podá příslušný stavební úřad. Určitě se na to zeptejte!

Myslíte si, že je to komplikované? Čištění skleněné střechy

Abyste si v létě mohli vychutnat nádherné počasí na terase pod střechou, měli byste skleněnou střechu pravidelně čistit. Vždy se ale ujistěte, že jste dobře zabezpečeni. Nejjednodušším způsobem čištění skleněné střechy je směs vody a saponátu. Na krokve položíte dřevo a kleknete si na něj. A potom budete čistit jedno skleněné pole po druhém, shora dolů. V případě odolného znečištění lze použít i čistič na okna automobilů nebo trochu octa nebo lihoviny smíchané s vlažnou vodou. Použití octa má odvápňovací účinek a jeho vůně odpuzuje hmyz. Často se také používají kožené hadříky a teleskop. Zbývající kapky vody se dají klasicky setřít suchým novinovým papírem. Určitě dbejte na následující: Hliníkové součásti omyjte jen vodou a měkkým kartáčem. Zastínění by před celkovým čištěním mělo být v každém případě vypnuté, tedy bez proudu. Tak si udržíte celkem jednoduše životnost skleněné střechy, která vám určitě bude dělat radost.

Jak může vypadat vaše nová skleněná střecha? Zeptejte se našich odborných prodejců, jaké pro vás mají řešení.