Zapraszamy do przeniesienia się do nowego wymiaru

Virtual Reality sprawia, że to jest możliwe: teraz można wirtualnie poznać produkty STOBAG na targach oraz w wybranych przestrzeniach prezentacyjnych. Zamysł: zanurzyć się w różne światy i doświadczyć wiernych oryginałowi kolorów, kształtów, wymiarów i materiałów osłon przeciwsłonecznych oraz ochron przed czynnikami pogodowymi w przestrzennym kontekście.

Firma STOBAG jest znana z wysokich wymagań stawianych w zakresie wykonania produktu. Znamienite nagrody jak reddot są potwierdzeniem jakości, zaawansowania technicznego i doskonałego designu. Firma STOBAG stawia jednakże także na indywidualność i uniwersalność. Markizy osłaniające przed słońcem czy rozwiązania do ochrony przed czynnikami atmosferycznymi – artykuły STOBAG są produkowane z coraz większym uwzględnieniem życzeń klientów. Oprócz specjalnych materiałów do różnorodnych zastosowań do wyboru jest ponad 300 wzorów tkanin, które można łączyć z niezliczonymi kolorami stelaży. Państwo jako klienci często stają przed trudnym wyborem. Dotychczas potrzebowali Państwo dużej dozy fantazji, żeby wyobrazić sobie, jak wybrany system osłon przeciwsłonecznych będzie prezentować się we własnym domu czy ogrodzie. Koniec z tym: firma STOBAG przygotowała dla Państwa specjalne, nietuzinkowe rozwiązanie.

Okulary na świat: showroom 3D

Virtual Reality (VR) jest dla firmy STOBAG kluczem, techniczną koncepcją, z pomocą której przenosimy Państwa do wygenerowanych komputerowo showroomów, które wyglądają realistycznie i które umożliwiają interakcje. VR obecnie coraz szybciej wchodzi do świata sprzedaży, a od lat już nie można sobie wyobrazić świata gier bez jej realistycznego odwzorowania rzeczywistości. Specjalnie przygotowana dla STOBAG aplikacja VR, którą stosujemy na targach oraz w wybranych showroomach, pozwala Państwu w czasie rzeczywistym i interaktywnie poznać nasze systemy zacienień i materiały. W tym celu udostępniamy okulary VR HTC-Vive o wysokiej rozdzielczości, które dadzą rzeczywiste w odczuciu wrażenia. Jak w prawdziwym życiu wybiorą Państwo fragment przestrzeni tylko poruszając głową.

Wirtualne zapoznanie się z rozwiązaniami STOBAG na własnym ciele

Firma STOBAG dając zainteresowanym i klientom to nowe wirtualne narzędzie, dostarcza nie tylko tak przydatne inspiracje, lecz co więcej także możliwość, by każdy poprzez wypróbowanie i porównanie mógł włączyć się w projektowanie: mogą teraz Państwo skonfigurować wybrane materiały, kolory i funkcje, wypróbować je w różnych sytuacjach oświetleniowych i w różnych zastosowaniach: do ogrodu, tarasu, na balkon, markizy kasetowe czy dach szklany ze zintegrowaną osłoną przeciwsłoneczną. Realistycznie zasymulujemy dla Państwa nawet pozycję słońca na przestrzeni dnia i roku. Duża wartość dodana w fazie projektowania. Z pomocą naszej aplikacji VR także zimą będą mogli Państwo stwierdzić, gdzie planowana osłona przeciwsłoneczna będzie rzucać cień latem.

Realistyczna jakość prezentacji

Jakość aplikacji VR to jakość wizji. Firma STOBAG stawia w tej kwestii na fotograficzne odzwierciedlenie rzeczywistości i najwyższą wydajność Przedstawione modele produktów stworzone zostały z użyciem zaawansowanego obrazowania. Wynikiem są wyraźne, sprawiające wrażenie prawdziwych struktury, odblaski i cienie. Okulary VR o wysokiej rozdzielczości HTC-Vive dają spektakularny kąt widzenia 360 stopni i odpowiedni podkład muzyczny.

Click here for the STOBAG Virtual Reality (VR) trailer - Enjoy!

27-02-2019-14-57-38-2


Virtual Reality (VR) jest techniczną koncepcją, mającą swoje korzenie przede wszystkim w grach. Z użyciem VR użytkownik przenoszony jest w wygenerowany przez komputer świat, który odbiera jako rzeczywisty i z którym wchodzi w interakcję. W tym celu zakłada okulary VR, które dla każdego oka generują sterowany komputerowo obraz 360 stopni o wysokiej rozdzielczości, który mózg połączy w trójwymiarowy świat. Użytkownik ma wrażenie, że stoi w jego centrum i może na niego wpływać. Może to być realnie wyglądające pomieszczenie, lot lub wierne odzwierciedlenie historycznego otoczenia. Można zobaczyć na przykład – podobnie jak w przypadku aplikacji STOBAG – konfigurowalne światy produktów. Oznacza to: dzięki VR widz staje się aktorem oraz twórcą w wirtualnym otoczeniu. Dany wycinek obrazu definiuje ruchem głowy.

Pionierzy branży technicznej wychodzą z założenia, że VR zdominuje naszą codzienność oraz wyraźnie zmieni nasz sposób konsumpcji mediów.