Protisluneční markýzy: Vám zajistí počasí na míru.

Kvalitní látky STOBAG poskytují velmi dobrou ochranu proti agresívnímu UV záření. Světlé látky zachytí minimálně 90%, tmavé dokonce až 100% škodlivých paprsků.

#1 Markýzy
Venkovní zastínění zachytí horko, než se dostane do vnitřku budovy. Fasádové markýzy STOBAG poskytují dokonalou ochranu proti horku i  proti pohledům zvenku.  Izolační  vzduchový polštář mezi látkou a oknem zajistí efektivní tepelnou ochranu. A co nesmí chybět u zimní zahrady, je zastínění střechy. Aby se z Vaší "skleněné oázy" nestal vyhřívaný skleník, nabízí STOBAG pro střechu i svislé stěny zastínění i ochranu přímo na míru. Automatický systém zajistí vysunutí markýzy i v době Vaší nepřítomnosti. Potom se dlažba zahradního posezení za horkého počasí nerozpálí.

#2 Větrání místností
V noci větrejte: v horkých obdobích klesá venkovní teplota teprve k ránu a před východem slunce je nejnižší. Právě tehdy byste měli pořádně vyvětrat (průvanem nebo za pomoci ventilátoru).

#3 Vypnutí přístrojů
Vypnout přístroje: vypněte přístroje a světla, která nepotřebujete. Tak snížíte vznik tepla uvnitř místnosti. Při koupi nových přístrojů nebo výměně starých si vyberte úsporné výrobky, které produkují méně odpadního tepla.

#4 Větrák
Ventilátor: letní horka můžete zmírnit i pohybem vzduchu: stropní, pokojové i stolní ventilátory zajistí chladivý průvan. Na několik výjimečných dní v roce docela užitečné, relativně levné a energeticky úsporné. Potřebují 20 až 50x  méně elektrické energie než klimatizace.

#5 Ochlazení
A poslední důležitá rada: studené nápoje, lehké letní oblečení nebo chladící sprcha udělají letní horka snesitelnějšími.