Nové restaurační prostory pro celoroční posezení venku

I bez týdny panujícího horka nebo bez slunečního svitu může zahrádka zvýšit restauraci prodej, pokud má výborné podmínky prostředí a je dobře vybavena. Prozradíme vám, jak snadno a rychle díky pergolové markýze zajistíte svým hostům na mnoho měsíců v roce střechu nad hlavou. A to na takové ploše, kterou žádná klasická terasová markýza nemůže nabídnout.

Ať už hotel, restaurace, cukrárna, pivní zahrádka nebo pouliční kavárna – výrobci markýz, jako je společnost STOBAG, velmi dobře znají požadavky restauračních zařízení na venkovní prostory. Jde totiž o mnohem víc, než jen o ochranu hostů před sluncem nebo případným deštěm. Častým požadavkem je zajistit dobrou sezónu a pokud možno ji zároveň co nejvíce prodloužit. A také nabídnout příjemné a útulné místo. Ve společnosti STOBAG jsme se rozhodli mnohokrát oceněnou terasovou markýzu navrhnout pro gastronomické odvětví ještě flexibilněji než jen jako běžně montovanou markýzu na strop nebo stěnu. Naším řešením pro zvětšení plochy u restauračních zařízení je pergolová markýza – stabilní, pohodlně kombinovatelný a rozšiřitelný systém zastínění v extra velkých rozměrech.

Pergolová markýza pro gastronomii – lehká jako markýza, pevná jako zastřešení terasy

Pergolová markýza je důmyslnou kombinací markýzy a konstrukce s typickými rysy pergoly. Vizuálně spojuje prostor mezi budovou a venkovním prostorem. Po vysunutí nabízí podle použitého textilního potahu ochranu před sluncem, UV zářením, nebo deštěm. Pergolové markýzy jsou velmi atraktivní pro použití na restauračních zahrádkách, protože vysunuté jsou mnohem stabilnější než například kloubové markýzy. Nejsou připevněny pouze na stěnu nebo strop. Stabilitu zajišťují především svislé profily, které také chrání před větrným počasím. Boční podpěry především umožňují vytvořit výrazně větší zastíněnou plochu venkovního prostoru, a tím i lepší ochranu před sluncem. Můžete si dokonce vybrat šířku bez ohledu na výsuv, tj. provedení, které je širší než hlubší. A díky optimálnímu rozložení tažných sil lze tento typ markýzy montovat i na fasády domů s nízkou nosností. Není dokonce ani nutné budovat betonové základy na upevnění. U aktuálních verzí nabízíme také podpěry se zatížením. Jako restauratér tak máte volnou ruku při výběru plochy, která má být zastíněná nebo chráněná.

Jen tak mimochodem – pro pergolové markýzy nejsou problémem dokonce ani vydatnější deště. Během montáže musíte dbát na to, aby úhel sklonu činil nejméně osm stupňů, aby voda při dešti dobře stékala.

Automechanický zámek látky STOBLOCK zajišťuje konstantní napětí látky, které také zabraňuje hromadění vody na látce, když prší.

Rozšiřitelná konstrukce pro ještě lepší komerční využití v každém roční období

Kvalitní pergolové markýzy lze flexibilně rozšířit pomocí praktických a pohodlných volitelných doplňků. Například boční svislé markýzy poskytují dodatečnou ochranu proti nepříjemnému světlu a větru a zajišťují větší soukromí. Díky doplňkovým posuvným bočním proskleným prvkům je možné pergolovou markýzu částečně nebo zcela uzavřít. Také si všimněte prosklených prvků, kterými je možné lehce pohybovat. Díky nim můžete rychle reagovat na změny počasí, aniž byste vyrušovali své hosty. Potah je veden na lištách v horní části pergoly, aby byl zajištěn stálý tvar. Podle typu je možné potah srolovat, nebo složit. U značky STOBAG to funguje automaticky. A aby voda při dešti nekapala z potahu na podlahovou krytinu, je u spousty variant do sloupku podpěry integrován okap.

Pergolové markýzy s osvětlením pro intimní atmosféru

V gastronomii musíte být flexibilní. Kterého hosta by nepotěšilo, že může venku na zahrádce pobýt co nejdéle? Ať už večer, za tmavých a deštivých dnů, na jaře, v létě nebo na podzim. Pergolové markýzy s osvětlením zajistí, že budete moct hostům dopřát venkovní posezení o několik měsíců déle. Elegantní bodové LED osvětlení nebo LED pásky v profilech navozují příjemnou atmosféru a jsou také mimořádně energeticky úsporné. Osvětlení je možné barevně sladit s barevnou paletou vaší zahrádky. Malé světelné zdroje jsou také často plynule stmívatelné na dálkové ovládání.

Krása funkčního designu – na velkoplošné markýzy je možné vybrat spoustu druhů tkanin

Pergolové markýzy je možné potáhnout celou řadou tkanin. Nabízíme množství barev a vzorů, ze kterých si vyberete potah, který se bude nejvíce hodit k vybavení vašeho restauračního zařízení a architektuře budovy. Mnoho restauratérů volí tkaninu vyrobenou z polyakrylu. Vlákna těchto přízí jsou barvena při zvlákňování, díky čemuž tkanina získá velmi vysokou odolnost proti UV záření. Díky chemické povrchové úpravě potahy odpuzují vodu, nečistoty a mastnotu. Používají se také textilie z polyesteru. Výhodou polyesteru je vysoká pružnost a lehkost. Kromě toho je polyester pevnější než akryl. Materiál je však citlivý na sluneční záření, takže by textilie měla být v každém případě impregnována. Třetím materiálem, který se používá u pergolových markýz pro využití v gastronomii, je PVC vyrobené z velmi odolné polyesterové příze. Hotová tkanina se po tkaní napne a přelije tekutým PVC. Díky tomu je PVC tvarově stálé a vytahuje se jen minimálně. PVC je výborným řešením, pokud potřebujete ochránit především před deštěm.

Pergolové markýzy pro gastronomii – závěrečné shrnutí

Díky speciální konstrukci a designu pergolových markýz můžete snadno a rychle zvětšit plochu svého restauračního zařízení a zvýšit tak tržby. Jedná se o flexibilní a velmi praktické řešení, pokud chcete vytvořit i kuřácké zóny. V použití se meze nekladou. Pergolová markýza je vhodná pro každého restauratéra, který chce dočasně zastřešit velkou plochu. Markýzy na vás udělají dojem svou funkčností, flexibilitou a kvalitou použitých materiálů a komponent. Má to jedinou vadu na kráse – vzhledem k tomu, že náklady na konstrukci a materiál pro pergolové markýzy jsou vyšší než u klasických systémů, je vyšší i cena těchto markýz. Pokud to pro vás nebude problém, sezóna zahrádek může směle začít – a pokračovat téměř po celý rok.


Výhody pergolových markýz pro gastronomii

  • Extra velký rozměr
  • Možnost montáže na stěnu a na strop
  • Zajištěný odvod deště
  • Nehrozí riziko hromadění vody
  • Integrovatelné svody vody
  • Kombinovatelné vícedílné systémy
  • Elektronické ovládání jako standard
  • Integrované LED osvětlení jako volitelné příslušenství
  • Odolnost vůči větru až stupně 7 Beaufortovy stupnice
  • Rozmanité vzory tkanin a barevné kombinace

STOBAG nový produkt PERGOLINO P8000 - více se dozvíte ve videu:

13-02-_2020_07-58-33-5