Zwłaszcza w przypadku dzieci dobra osłona przeciwsłoneczna jest bardzo ważna, ponieważ dziecięca skóra gorzej znosi promieniowanie słoneczne niż skóra dorosłych: jest bowiem cieńsza i produkuje mniej chroniącej ją melaniny. Każde poparzenie słoneczne i każde przebywanie na słońcu bez ochrony zwiększają ryzyko późniejszego zachorowania na raka skóry.

Nie wolno narażać dzieci na bezpośrednie nasłonecznienie. Dzieci powinny bawić się w cieniu, należy stosować dodatkowo krem chroniący przed słońcem i nawet w cieniu stosować ochronę w formie lekkiej odzieży. Dzięki temu zabawa w ogrodzie oraz przebywanie na zewnątrz będzie przyjemnością!

Wolnostojące markizy STOBAG pozwalają na zacienienie miejsca na łące, przy basenie czy piaskownicy. Wysoka stabilność markizy z ramionami przegubowymi czy teleskopowymi umożliwia swobodne zawieszenie i bezpieczny wysięg bez dodatkowych podpór. Markizy kasetowe to wygodna osłona przeciwsłoneczna w bezpiecznym opakowaniu. Złożone poszycie oraz elementy mechaniczne chronione są skutecznie przed czynnikami pogodowymi takimi jak opady, mocny wiatr, a także przed zanieczyszczeniami w eleganckiej, odpornej na korozję aluminiowej kasecie Markizy tarasowe są bardzo wytrzymałe i pozwalają stworzyć dodatkową przestrzeń na zewnątrz, ponieważ przy odpowiednim nachyleniu i wyposażeniu w nieprzemakalne poszycie zapewniają także ochronę przed deszczem. Wyposażone w dodatkową roletę chronią prywatność, a także osłaniają przed wiatrem i znajdującym się nisko nad horyzontem słońcem.

Markiza STOBAG oferuje wiele zalet w porównaniu z parasolem przeciwsłonecznym

  • Miejsce pod markizą można optymalnie wykorzystać − nie ma stojaka, o który można się potknąć, jak jest to w przypadku parasola.
  • Markiza zapewnia cień na całej powierzchni tarasu. Możliwe jest perfekcyjne zacienienie także większych powierzchni.
  • Dzięki wyposażeniu z nienasiąkliwe poszycie markiza zapewnia także ochronę przed deszczem.
  • Markiza daje także ochronę przed wieczornym chłodem. Odbijane ciepło od fasady domu oraz od podłoża jest przez nią dobrze zatrzymywane.
  • Markizę można wyposażyć w wygodny napęd silnikowy.
  • Markiza zapewnia doskonałą ochronę przed oślepieniem, tak iż nawet w bardzo ciepłe dni można cieszyć się widokiem na zewnątrz.
  • Oślepienie w przypadku ciemnego poszycia markizy jest mniejsze.
  • Ciemne poszycie markizy zapewnia z zasady większą ochronę niż jasne.
  • Promienie UV docierają jednakże nie tylko od góry, lecz są odbijane we wszystkich kierunkach – w szczególności nad wodą. Stosując dodatkową boczną osłonę przeciwsłoneczną mogą Państwo jeszcze lepiej chronić swoje dziecko.
  • Markiza zapewnia także wyrównanie temperatury − w gorące dni można się dzięki temu cieszyć z przyjemnie chłodnego miejsca na tarasie.