Osłony przeciwsłoneczne: zapewniają klimat na miarę. Wysokogatunkowe poszycia STOBAG zapewniają bardzo dobrą ochronę przed agresywnym promieniowaniem UV. Jasne materiały zatrzymują przynajmniej 90%, ciemne nawet do 100% szkodliwego dla zdrowia promieniowania.

#1 Markiza
Zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne zatrzymują gorące powietrze zanim przeniknie do wnętrza budynku. Markizy fasadowe STOBAG zapewniają perfekcyjną ochronę przed upałem oraz ciekawskimi spojrzeniami. Warstwa powietrza pomiędzy poszyciem osłony a oknem zapewnia efektywną izolację cieplną. Tym, czego nie może zabraknąć w żadnym ogrodzie zimowym, jest dachowa osłona przeciwsłoneczna. Aby Państwa «oaza pod szkłem» nie stała się cieplarnią, firma STOBAG oferuje zarówno do powierzchni dachowej jak i do powierzchni pionowych skrojone na miarę rozwiązania do osłony przed słońcem oraz do ochrony prywatności. Zastosowana automatyka sprawia, że osłona wysuwana jest także wtedy, gdy nie ma Państwa w domu. Dzięki temu kamienne płyty w ogrodzie się nie nagrzewają.

#2 Wietrzenie pomieszczeń
Nocne wietrzenie: w okresach upałów temperatura na zewnątrz spada dopiero nad ranem i jest najniższa tuż przed wschodem słońca. Właśnie wtedy należy intensywnie wietrzyć pomieszczenia (wietrzenie na przestrzał lub wspomagane wentylatorami).

#3 Wyłączanie urządzeń
Wyłączone urządzenia: należy wyłączać urządzenia i lampy, które nie są używane. Pozwoli to zredukować wewnętrzną produkcję ciepła. Przy zakupie nowych produktów należy wybierać urządzenia energooszczędne, które produkują mniej ciepła.

#4 Wentylator
Wentylator: letni upał można złagodzić poprzez ruch powietrza: wentylatory sufitowe, stojące i biurkowe zapewniają chłodzący powiew. Podczas kilku dni w roku, w wyjątkowych sytuacjach, jest to bardzo przydatne, relatywnie tanie i energooszczędne rozwiązanie. Zużywają one 20- do 50-krotnie mniej energii niż urządzenia klimatyzacyjne.

#5 Chłodzenie
I last but not least: zimne napoje, lekka letnia odzież czy chłodny prysznic sprawią, że upał stanie się znośniejszy.